Dlaczego prowadzimy ocenę pracy ridera?

Jednym z większych wyzwań z jakimi się codziennie mierzymy jest zaplanowanie odpowiedniej liczby slotów na DSach. Szukamy balansu pomiędzy obietnicą do naszych klientów, aby dowieść zamówienie nawet w 15 min, a liczbą kurierów. Jeśli mamy za mało slotów, mamy problemy z opóźnionymi zamówieniami. Za dużo slotów oznacza małą liczbę zadań dla każdego z kurierów, a tym samym niższe zarobki.

Celem systemu oceny jest:
  1. Zapewnienie kurierom odpowiedniego poziomu wynagrodzeń przy utrzymaniu bardzo dobrej jakości usługi dla klientów.
  2. Zlikwidowanie zachowań, które powodują problemy operacyjne: spóźnienia, nieobecności, wcześniejsze wylogowania
  3. Poprawę współpracy z innymi działami, czyli z Pomocą oraz DSami. Wszyscy mamy jeden cel i staramy się jak możemy, żeby sobie nawzajem pomagać i rozwiązywać problemy

Co oceniamy?

Nieusprawiedliwione nieobecności - nieobecność liczona jest wtedy kiedy nie jesteś aktywny na zmianie na którą zapisałeś się w Bink. Aktywny, czyli została rozpoczęta zmiana w Bink, jesteś zalogowany w aplikacji Onfleet oraz jesteś mniej niż 500 metrów od magazynu.

Spóźnienie i wcześniejsze opuszczanie zmiany - oprócz wyznaczonego czasu przerwy, bardzo ważne jest, żeby być aktywnym na całej zmianie. Ocena obejmuje spóźnienia powyżej 5 min oraz wcześniejsze opuszczenie zmiany powyżej do 10 min.

Opinia klientów, współpraca z Pomocą oraz DS - naszym celem jest zadowolenie klientów, a Twoje zachowanie u klienta jest naszą wizytówką! Pamiętaj, aby zachować najwyższą kulturę osobistą w każdej sytuacji. Wspólnie staramy się, żeby każde zamówienie jak najszybciej dotarło do klienta. Dlatego bardzo ważna jest współpraca z innymi działami. Na Twoją ocenę negatywnie może wpłynąć: pomylony adres/ pomylone zamówienia, skarga od klienta, brak współpracy z Pomocą lub pracownikami magazynu.

Proces oceniania
Ocena odbywa się raz w tygodniu - w środę przed publikacją grafiku.
Ocenie podlega ostatnie 30 dni.
Pierwsza ocena według nowych zasad odbędzie się 08.03, ocenie będzie podlegać okres od 01.03.2023.

Limit blokady kont

Akceptujemy maksymalnie 2 blokady konta w trakcie współpracy z nami.

Trzecia blokada oznacza niestety trwałe zablokowanie konta.
Blokady wynikające z braku aktywności nie będą brane pod uwagę.
Nie mogę przyjść na zmianę - co zrobić?

Sam możesz się wypisać ze zmiany do 48h przed rozpoczęciem zmiany.
Zgłoszenia nieobecności przez formularz i do Pomocy NIE będą brane pod uwagę.

Jeśli zostało mniej niż 48h do zmiany, musisz pojawić się na zapisanej zmianie aby uniknąć ewentualnej blokady konta i utraty możliwości uzyskania poziomu Gold.

Usprawiedliwienie nieobecności
Każdy z nas jest człowiekiem i w pełni rozumiemy, że zdarzają się sytuacje losowe/choroby, które powodują, że nie jesteśmy w stanie pracować.
Z tego powodu jest możliwość usprawiedliwienia nieobecności. Usprawiedliwiona nieobecność nie wpływa na naszą ocenę w pracy.

Nieobecność może być usprawiedliwiona, gdy jesteśmy chorzy i posiadamy zwolnienie L4. Taką sytuację można zgłosić przed rozpoczęciem zmiany poprzez formularz. W tej sytuacji usuwamy również wszystkie zmiany Ridera na 3 następne dni, żeby miał czas na powrót do zdrowia.

Nieobecności spowodowane innymi przypadkami losowymi, rozpatrujemy indywidualnie i należy zgłaszać je przez formularz.

Czego nie usprawiedliwiamy?

Zepsuty sprzęt - możesz korzystać z naszej floty pojazdów jeśli jest dostępna na DS, na którym masz zmianę. Jeśli nie, zgłoś się do Pomocy, mogą poprosić Cię o zmianę DSa tak abyś miał dostępny sprzęt. W krytycznych sytuacjach możesz rozwozić zamówienia komunikacją miejską/na piechotę (tylko wtedy gdy nie mamy innego wyjścia!).

Złe warunki pogodowe - tutaj również wymagamy obecności w pracy. Jeśli warunki pogodowe są fatalne i utrudniają dostawę zgłoś to do Pomocy i oczekuj na odpowiedź.

Warszawa: stawki obowiązujące od 22 lipca 2024 r.:
Kraków: stawki obowiązujące od 22 lipca 2024 r.:
Warszawa: stawki obowiązujące od 22 lipca 2024 r.:
Kraków: stawki obowiązujące od 22 lipca 2024 r.:
Partner rozliczeniowy
  • Kim jest partner rozliczeniowy?
    Partner flotowy to firma, która współpracuje z Jush. Partnerzy flotowi zatrudniają kurierów, pomagają z wszystkimi formalnościami i wypłacają wynagrodzenie.
    Jush współpracuje z pięcioma partnerami flotowymi, każdy z nich ma rozbudowaną ofertę benefitów, dlatego zalecamy znaleźć partnera rozliczeniowego, który odpowiada Ci w największym stopniu.
  • Jak podpisać umowę z partnerem?
    Umowę z każdym z partnerów rozliczeniowych, z którymi współpracujemy możesz podpisać online, bez wychodzenia z domu - to naprawdę takie proste.

    1. Zarejestruj się na stronie wybranego partnera:
    2. Partner skontaktuje się z Tobą w celu podpisania umowy.
  • WAŻNE!
    Dostałeś od nas maila, w którym trzeba wybrać partnera rozliczeniowego.
Poniżej znajdziesz listę naszych partnerów oraz informację jakie posiadają benefity :)

Jak zmienić partnera rozliczeniowego?

Aby zmienić swojego partnera rozliczeniowego skorzystaj z Formularza zgłoszeniowego

Wystarczy tutaj tylko informacja z jakim partnerem została podpisana umowa, nie potrzebujemy abyś wysyłał nam umowę. Po wysłaniu formularza informacja o Twoim partnerze zostanie dodana do systemu i od teraz rozliczenia będą wysyłane do niego.
Przetworzenie tych informacji zajmie do 3 dni roboczych.