Dostarczanie zamówień z Jush!
Wszystko co powinieneś wiedzieć, aby zacząć z nami jeździć

Obsługa Klienta

W kontakcie z Klientem wymagamy zachowywania się w sposób kulturalny i przyzwoity. Każdy z Riderów reprezentuje i jest wizytówką platformy Jush, dlatego ważne jest wspólne dbanie o jej dobry wizerunek.

Nie akceptujemy wulgarnego języka, niekulturalnych i niestosownych zachowań - zapewne sam nie chciał/abyś być w taki sposób obsłużony/a.

Współpraca z RTO (POMOC)

RTO (Real Time Operations) to nasz dział pomocy zajmujący się bieżącą organizacją rozwiązań kiedy pojawi się jakikolwiek problem na liniach Darkstore - Rider - Klient. Pomagają oni zarówno naszym kurierom jak i klientom w sprawnym dostarczaniu i odbieraniu zamówień.
Podczas Twojej pracy zawsze jest ktoś kto czuwa i jest w stanie udzielić Ci pomocy.

Do RTO piszemy tylko kiedy znajdujemy się aktualnie na zmianie i mamy problem taki jak:
  • problem techniczny z naszym pojazdem i nie jesteśmy w stanie rozwozić zamówień (np. przebiliśmy oponę w rowerze)
  • Klient nie podał pełnego adresu i nie odbiera telefonu
  • mieliśmy wypadek drogowy
  • kiedy mamy problem techniczny dotyczący Onfleet
  • kiedy Rider sam podejmuje decyzje o niedostarczeniu zamówieniu (oznaczenie zamówienia jako Failed)

Co zrobić zanim napiszemy do RTO?

W pierwszej kolejności zawsze próbujemy rozwiązać problem sami.

Przykładowo: jeśli klient nie podał pełnego adresu - spróbuj skontaktować się z klientem telefonicznie aby dopytać o dokładny adres. Jeśli natomiast Klient nie odbiera, to wtedy skontaktuj się z RTO.

Kontakt z RTO powinien następować po około 5 min prób rozwiązania problemu samemu.

W jakich tematach nie piszemy do RTO?

  1. Nie musisz informować o tym, że rozpocząłeś właśnie pracę
  2. Jest się spóźnionym na zmianę
  3. Ze skargami na innych kurierów (od tego jest Formularz)
  4. Dopisywanie nadgodzin
  5. Rzeczami dotyczącymi płatności
  6. "Czy mogę zostać na DS?" - gdy zapisałeś się na zmianę w tym dniu na innym DS i powinieneś go zmienić, ale chcesz zostać na tym, na którym jesteś obecnie
  7. Gdy w zamówieniu nie ma szczegółów dostawy np. numeru mieszkania, albo Klient nie odbiera domofonu - wtedy najpierw dzwonimy do Klienta i jeśli Klient nie odbiera, zwracamy się do RTO.

Przeniesienie na inny Dark Store

Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy jednym zespołem i mogą zdarzyć się sytuację, kiedy w wyniku choroby czy awarii roweru na jednym z Dark Store brakuje Riderów.

W takich sytuacjach możesz zostać poproszony o przeniesienie się na inny Dark Store w celu pomocy innym Riderom - jeśli taka sytuacja nastąpi to na 15 min przed zakończeniem swojej ostatniej zmiany tego dnia masz możliwość powrotu na Dark Store w jakim zaczynałeś pracę. Jeśli chcesz skorzystać z tej możliwości skontaktuj się uprzednio z RTO.
Ważne rzeczy dotyczące pracy
Stosuj się do zaleceń Kierownika Magazynu/Pickera oraz zespołu RTO
Bateria - miej zawsze w pełni naładowany telefon przed rozpoczęciem zmiany.

Powerbank / ładowarka - koniecznie weź ze sobą powerbank i/lub ładowarkę aby mieć pewność, że Twój telefon się nie rozładuje w trakcie pracy.

Aplikacje - upewnij się, że zezwalasz aplikacjom Onfleet i Bink na wysyłanie powiadomień oraz że masz ustawioną maksymalną głośność tak aby usłyszeć komunikaty.

Ubranie - ubierz się schludnie i adekwatnie do aktualnej pogody - komfort Twojej pracy jest najważniejszy.

Zamówienia zawierające alkohol


  • pamiętaj aby sprawdzić wiek oraz zweryfikować trzeźwość Klienta
  • nie wydawaj alkoholu osobom niepełnoletnim i nietrzeźwym
  • zamówienie nie może zostać pozostawione pod drzwiami. Zamówienie zawierające alkohol musi zostać wydane do rąk własnych osobie pełnoletniej

Przerwy w pracy


  • Na każdy 4-godzinny blok pracy przypada 15 minut przerwy (rozumianej jako wyłącznie się z aplikacji i nie otrzymywania żadnych zamówień - oczywiście, kiedy jesteś w DS i nikt nie złożył zamówienia to w pewien sposób też jest "przerwa").
  • Przerwy wykorzystujemy tak, aby nie przerywać ciągu zamówień.
  • Przypominamy również, że przerwę można zacząć najpóźniej godzinę przed zakończeniem zmiany.
  • Kiedy widzisz, że aktualnie jest bardzo dużo zamówień i wszyscy Twoi koledzy/koleżanki są w trasie, to staraj się nie brać wtedy przerwy aby im pomóc.

Jak wziąć przerwę?


  1. Piszesz na POMOC, że idziesz na przerwę.
  2. Przechodzisz w Onfleet w tryb offline (suwak u góry aplikacji) na 15 min lub więcej i wracasz po tym czasie do pracy przechodząc w Onfleet w tryb online.

Zasady brania przerwy


  1. Przerwy nie bierzemy w ciągu pierwszych 15 minut zmiany i w ciągu ostatnich 45 minut (czyli na przecięciu zmian i pod koniec pracy) - jest tu mowa o każdej pojedynczej zmianie z Bink.
  2. Nie wykorzystujemy przerwy jako odebranie jej w ramach spóźnienia do pracy.
  3. Nie łączymy więcej niż 2 przerw na raz (max. 30 min).
  4. Jeśli jesteś aktualnie jedynym dostępnym Riderem na zmianie to bardzo prosimy o nie branie przerwy aby nie opóźniać dostaw zamówień do naszych Klientów - z góry dziękujemy!

Dbaj o czystość w Riders Room i w toalecie - są to nasze wspólne przestrzenie, z których wszyscy razem korzystamy i każdy odpowiada za utrzymanie w nich czystości. Pamiętaj aby zawsze sprzątać po sobie np. po posiłku i zakończeniu zmiany.

Włączaj światła w rowerze i skuterze - zwłaszcza gdy jest ciemno. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa innych uczestników i przede wszystkim swojego - załóż kask przed rozpoczęciem jazdy.

W trakcie wystąpienia jakiegokolwiek problemu, czy to z Twoim pojazdem, czy z aplikacją - zgłoś problem do Zespołu RTO. W razie dostania mandatu nie opłacamy kar, dlatego prosimy o przestrzegania przepisów.

W Jush wozimy zamówienia do 9 kg, natomiast może zdarzyć się, że będziesz wiózł więcej niż jedno zamówienie w celu sprawniejszego realizowania zamówień lub dlatego, że adres drugiego zamówienia był bardzo blisko pierwszego.