Dostarczanie zamówień z Jush!
Wszystko co powinieneś wiedzieć, aby zacząć z nami jeździć

Zachowanie u Klienta

W kontakcie z klientem - wymagamy zachowywania się w sposób kulturalny i przyzwoity. Nie akceptujemy wulgarnego języka itp. zachowań - zapewne sam nie chciał/chciałabyś być w taki sposób obsłużony/a.

Współpraca z RTO

RTO czyli Real Time Operations - jest to nasz dział pomocy zajmujący się organizacją rozwiązań kiedy pojawi się jakikolwiek problem na liniach Darkstore - Riderzy - Klient. Pomagają oni zarówno naszym kurierom jak i klientom w sprawnym dostarczaniu i odbieraniu zamówień. Podczas Twojej pracy zawsze jest ktoś kto czuwa i jest w stanie Ci pomóc.

Do RTO piszemy tylko kiedy znajdujemy się aktualnie na zmianie i mamy problem taki jak np.:
 • problem techniczny z naszym pojazdem i nie jesteśmy w stanie rozwozić zamówień (np. Przebiliśmy oponę w rowerze)
 • Klient nie podał pełnego adresu, ale nie odbiera telefonu
 • mieliśmy wypadek drogowy
 • kiedy mamy problem techniczny w OnFleet
 • kiedy Rider sam podejmuje decyzje o niedostarczeniu zamówieniu (oznaczenie zamówienia jako Failed)

Zanim napiszemy do RTO...

W pierwszej kolejności zawsze próbujemy rozwiązać problem sami.
Przykładowo:
jeśli klient nie podał pełnego adresu - spróbuj skontaktować się z klientem telefonicznie aby dopytać o tą kwestię, natomiast jeśli Klient nie odbiera, to wtedy próbujemy kontaktować się z RTO.

Kontakt z RTO powinien następować po około 5 min prób rozwiązania problemu samemu.

Do RTO nie piszemy w związku z...

 1. Jest się już w pracy (informowanie o tym że przyjechaliśmy do DS)
 2. Jest się spóźnionym
 3. Ze skargami na innych kurierów (od tego jest Formularz)
 4. Dopisywaniem nadgodzin
 5. Rzeczami dotyczącymi płatności
 6. "Czy mogę zostać na DS?" - gdy Rider zapisał się na zmianę w tym dniu na innym magazynie i powinien go zmienić, ale chce zostać na tym, na którym jest obecnie
 7. Gdy w zamówieniu nie ma szczegółów dostawy, np. numeru mieszkania, albo Klient nie odbiera domofonu - wtedy najpierw dzwonimy do Klienta i jak Klient nie odbierze, to dopiero do RTO.

Przenoszenie na inny DS

Pamiętaj, że wszyscy jesteśmy jednym zespołem i mogą zdarzyć się sytuację, kiedy w wyniku choroby/awarii roweru itp. na jednym z Dark Store brakuje riderów.

Wtedy możesz zostać przeniesiony na inny Dark Store w celu pomocy innym Riderom - jeśli taka sytuacja nastąpi to na 15 min przed zakończeniem swojej ostatniej zmiany tego dnia masz możliwość powrotu na Dark Store w jakim zaczynałeś pracę. Jeśli chciałbyś z tego korzystać to skoordynuj to z RTO.
Inne ważne rzeczy w pracy...
Bateria - Pamiętaj o tym aby Twój telefon był w pełni naładowany.

Powerbank / ładowarka - Koniecznie weź ze sobą powerbank i/lub ładowarkę aby mieć pewność, że Twój telefon się nie rozładuje.

Aplikacje - Upewnij się, że zezwalasz aplikacjom OnFleet i Shyftplan na wysyłanie powiadomień, oraz że masz ustawioną maksymalną głośność.

Ubranie - ubierz się schludnie i adekwatnie do aktualnej pogody - komfort Twojej pracy jest najważniejszy.

Zamówienia z alkoholem - gdy Twoje zamówienie zawiera alkohol, pamiętaj aby sprawdzić wiek oraz weryfikować trzeźwość klienta tzn. nie wydawać alkoholu osobom, które są widocznie nietrzeźwe lub są niepełnoletnie.
Stosuj się do zaleceń Kierownika Magazynu/Pickera oraz zespołu RTO

Przerwy w pracy - Na każdy 4 godzinny blok pracy przypada 15 minut przerwy (rozumianej jako wyłącznie się z aplikacji i nie otrzymywania żadnych zamówień - oczywiście, kiedy jesteś w DS i nikt nie złożył zamówienia to w pewien sposób też jest "przerwa"), natomiast wykorzystujemy je tak, aby nie przerywać ciągu zamówień. Przypominamy również, że przerwę można zacząć najpóźniej godzinę przed zakończeniem zmiany.

Co to oznacza? Kiedy widzisz, że aktualnie jest bardzo dużo zamówień i wszyscy Twoi koledzy/koleżanki są w trasie, to staraj się nie brać wtedy przerwy aby im pomóc. Rekomendujemy, aby wykorzystywać je wtedy, kiedy nie dzieje się za wiele.

Zasady brania przerwy:
 1. Przerwy nie bierzemy w ciągu pierwszych 15min zmiany i w ciągu ostatnich 45min (czyli na przecięciu zmian i pod koniec pracy) - jest tu mowa o każdym pojedyńczej zmianie z Shyftplan.
 2. Nie wykorzystujemy przerwy jako zabranie jej z ramach spóźnienia do pracy.
 3. W przypadku łączenia przerw - nie łączymy więcej niż 2 na raz (max. 30min).
Jeśli jesteś aktualnie jedynym dostępnym Riderem na zmianie to bardzo prosimy o nie branie przerwy aby nie opóźniać dowożenia zamówień do naszych klientów - z góry dziękujemy!

Jak wziąć przerwę -
 1. Piszesz do RTO, że idziesz na przerwę
 2. Wyłączasz OnFleet (suwak u góry aplikacji) na 15min (lub więcej) i wracasz po tym czasie do pracy (włączasz OnFleet)


Dbaj o czystość w pokoju Riderów i w toalecie - są to nasze wspólne przestrzenie, z których wszyscy razem korzystamy. Pamiętaj o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa wymienionych poniżej:

Włączaj światła w rowerze - zwłaszcza gdy jest ciemno. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego, bezpieczeństwa innych uczestników i przede wszystkim swojego - noś kask podczas jazdy.

W trakcie wystąpienia jakiegokolwiek problemu, czy to z Twoim pojazdem, czy z aplikacją - nie bój się zgłaszać tego do zespołu RTO. W razie dostania mandatu nie opłacamy kar, dlatego prosimy o przestrzegania przepisów.

W Jush wozimy zamówienia do 9kg - natomiast może zdarzyć się, że będziesz wiózł więcej niż jedno zamówienie w celu sprawniejszego realizowania zamówień, lub dlatego, że inne zamówienie "było po drodze".